![Ίδρυμα Ευγενίδου](/images/logos/eurocharity_127_20091005173236.jpg)
Ίδρυμα Ευγενίδου
Μέλος: Society Free
Από: 01.09.2006
Από: 01.09.2006
Χρυσούν Μετάλλιον Ακαδημίας Αθηνών
Λεωφ. Συγγρού 387, Τ.Θ. 79103, 175 64 Παλαιό Φάληρο, Αθήνα, Ελλάδα
Συναυλία του Μίμη Πλέσσα στο Νέο Ψηφιακό Πλανητάριο
Από: 21.06.2012 Έως: 21.06.2012
Διάδοση
Με μια μουσική γιορτή, που φέρει την υπογραφή του αγαπημένου μας Μίμη Πλέσσα, το Ίδρυμα Ευγενίδου υποδέχεται το θερινό ηλιοστάσιο και ταυτόχρονα συμμετέχει στον εορτασμό της Ευρωπαϊκής Ημέρας Μουσικής.
Η εκδήλωση θα πραγματοποιηθεί την Πέμπτη 21 Ιουνίου 2012, στο Νέο Ψηφιακό Πλανητάριο του Ιδρύματος Ευγενίδου, όπου το κοινό θα έχει την ευκαιρία να απολαύσει τις μουσικές του Μίμη Πλέσσα σε τρεις ζωντανές μουσικές παραστάσεις (ώρες 19:30, 20:30 και 21:30).
Η μουσική του Μίμη Πλέσσα, ζωντανή, υπόσχεται να μας ταξιδέψει στο χώρο και το χρόνο, συντροφιά με τις εικόνες που θα προβάλλονται στον τεράστιο θόλο του Νέου Ψηφιακού Πλανηταρίου. Μαζί με τον σπουδαίο Μίμη Πλέσσα, συμμετέχουν οι ερμηνευτές Fide Koskal, Σπύρος Κλείσσας καθώς και οι σολίστες Νάσος Σωπύλης, Σόλης Μπαρκή, Στέφανος Κωνσταντινίδης και Αναστάσιος Κατσάρης.
Την ημέρα αυτή θα πραγματοποιηθούν τρεις μουσικές παραστάσεις: (ώρες 19:30, 20:30 και 21:30). Η είσοδος είναι ελεύθερη, απαραίτητα όμως είναι τα δελτία εισόδου, η διανομή των οποίων θα ξεκινήσει από τις 18:30 της ίδιας ημέρας, από το Ταμείο του Πλανηταρίου και ως εξαντλήσεως των διαθέσιμων θέσεων.
Νέο Ψηφιακό Πλανητάριο, Λεωφ. Συγγρού 387, 175 64 Π. Φάληρο (είσοδος από οδό Πεντέλης 11).
Η εκδήλωση θα πραγματοποιηθεί την Πέμπτη 21 Ιουνίου 2012, στο Νέο Ψηφιακό Πλανητάριο του Ιδρύματος Ευγενίδου, όπου το κοινό θα έχει την ευκαιρία να απολαύσει τις μουσικές του Μίμη Πλέσσα σε τρεις ζωντανές μουσικές παραστάσεις (ώρες 19:30, 20:30 και 21:30).
Η μουσική του Μίμη Πλέσσα, ζωντανή, υπόσχεται να μας ταξιδέψει στο χώρο και το χρόνο, συντροφιά με τις εικόνες που θα προβάλλονται στον τεράστιο θόλο του Νέου Ψηφιακού Πλανηταρίου. Μαζί με τον σπουδαίο Μίμη Πλέσσα, συμμετέχουν οι ερμηνευτές Fide Koskal, Σπύρος Κλείσσας καθώς και οι σολίστες Νάσος Σωπύλης, Σόλης Μπαρκή, Στέφανος Κωνσταντινίδης και Αναστάσιος Κατσάρης.
Την ημέρα αυτή θα πραγματοποιηθούν τρεις μουσικές παραστάσεις: (ώρες 19:30, 20:30 και 21:30). Η είσοδος είναι ελεύθερη, απαραίτητα όμως είναι τα δελτία εισόδου, η διανομή των οποίων θα ξεκινήσει από τις 18:30 της ίδιας ημέρας, από το Ταμείο του Πλανηταρίου και ως εξαντλήσεως των διαθέσιμων θέσεων.
Νέο Ψηφιακό Πλανητάριο, Λεωφ. Συγγρού 387, 175 64 Π. Φάληρο (είσοδος από οδό Πεντέλης 11).