Σεμινάριο ηγεσίας: Wake up your Creative Mind
Από: 19.06.2014 Έως: 19.06.2014
Διάδοση
19 Ιουνίου 2014
Balux Privé, Γλυφάδα
Balux Privé, Γλυφάδα
Δημιουργικότητα είναι η κινητήριος δύναμη, εκείνη που μας επιτρέπει να διαπρέπουμε σε δύσκολους καιρούς…ανεξάρτητα από τους εξωγενείς παράγοντες. Όμως, σε οικονομικές συνθήκες όπως αυτές που διανύουμε στις μέρες μας, συνήθως επιλέγουμε την εύκολη λύση που σημαίνει μικρότερο ρίσκο και έμφαση στα βραχυπρόθεσμα αποτελέσματα-την επιβίωση.
Δεδομένης της πρόκλησης σε πρόσβαση καινοτόμου σκέψης σε αυτούς τους καιρούς, τι είναι αυτό που μπορείτε να κάνετε για να πυροδοτήσετε το δικό σας δημιουργικό οίστρο και της ομάδας μας;
Δεδομένης της πρόκλησης σε πρόσβαση καινοτόμου σκέψης σε αυτούς τους καιρούς, τι είναι αυτό που μπορείτε να κάνετε για να πυροδοτήσετε το δικό σας δημιουργικό οίστρο και της ομάδας μας;
Δηλώστε συμμετοχή και:
- Απογειώστε τη σκέψη σας και δώστε ώθηση στους στόχους σας
- Μάθετε τεχνικές βασισμένες στις νευροεπιστήμες για να καλλιεργήσετε τη καινοτόμο σκέψη σας και για να φέρετε τις επιθυμητές αλλαγές στη προσωπική και επαγγελματική σας ζωή
- Ανακαλύψτε τις τεχνικές εκείνες που θα σας βγάλουν από το τέλμα και θα σας βοηθήσουν να οραματιστείτε τις συναρπαστικές δυνατότητες που γεννιούνται μέσα από τη διαδικασία της βαθιάς επίγνωσης
- Αμφισβητείστε την κατεστημένη σκέψη αποκομίζοντας φρέσκιες ιδέες που έχουν εφαρμογή σήμερα
Σε ποιους απευθύνεται; Οποιοσδήποτε καλείται να είναι δημιουργικός και καινοτόμος στους παρακάτω τομείς:
- Management και Leadership
- Πωλήσεις και Marketing
- Business Development
- Entrepreneurs
- Διαχείριση Ανθρωπίνου Δυναμικού