![Ελληνική Εταιρία Προστασίας της Φύσης](/images/logos/EEPF-logo-2011-GR_(site).jpg)
Ελληνική Εταιρία Προστασίας της Φύσης
Μέλος: NGO Free
Από: 25.09.2013
Από: 25.09.2013
Νίκης 20, 105 57 Αθήνα, Ελλάδα
2ο Θερινό Σχολείο του Διεθνούς Θεματικού Δικτύου Π.Ε.: Μαθαίνω για τα Δάση
26.04.2016
Διάδοση
Προς
Τον/την Υπεύθυνο/η Εκπαιδευτικό
Που συμμετέχει στο Διεθνές Δίκτυο ΠΕ «Μαθαίνω για τα Δάση»
Αγαπητοί φίλοι εκπαιδευτικοί,
Η Ελληνική Εταιρία Προστασίας της Φύσης, στo πλαίσιo του Δικτύου Περιβαλλοντικής Εκπαίδευσης «Μαθαίνω για τα Δάση», οργανώνει το 2ο Θερινό Σχολείο στη Σκιάθο από 1-5 Ιουλίου 2016. Στο Θερινό Σχολείο υπάρχει δυνατότητα συμμετοχής 40 εκπαιδευτικών από όλη την Ελλάδα και την Κύπρο, καθώς και 10 εκπαιδευτικών από χώρες μέλη του Διεθνούς Δικτύου. Συνδιοργανωτές είναι η Διεύθυνση Π.Ε. Β΄ Αθήνας, ο Δήμος Σκιάθου και ο Πολιτιστικός Σύλλογος «Η Σκιάθος».
Μπορείτε να δείτε εδώ, τη σχετική επιστολή, καθώς και το πρόγραμμα του σεμιναρίου.