AIESEC: Lead your way Open coffees
Από: 16.03.2018 Έως: 16.03.2018
Διάδοση
Ελάτε όλοι μαζί να πιούμε έναν καφέ και να κάνουμε συζητήσεις με νόημα. Το Lead your way είναι μία σειρά συναντήσεων όπου θα συζητείται κάθε φορά ένα θέμα το οποίο θα αφορά ένα από τα τέσσερα ηγετικά χαρακτηριστικά,κατά την AIESEC, Solution Orientation,Self Awareness,World Citizen και Empowering Others.Μέσα από τις συζητήσεις θα επιχειρηθεί να δοθεί ένα ερέθισμα στους συμμετέχοντες να ανακαλύψουν τα χαρακτηριστικά αυτά και να τα αναπτύξουν. Η δράση είναι μια συνεργασία της AIESEC με το Γραφείο Διασύνδεσης του Πανεπιστημίου Μακεδονίας.
Το πρώτο Lead your way θα αφορά το Solution Orientation και θα συζητήσουμε το πώς μπορούμε να επιλύουμε τα προβλήματα μας πιο εύκολα μέσα απο διάφορους τρόπους σκέψεις.
Σας περιμένουμε στο Roof Garden πάνω από την λέσχη του Α.Π.Θ. στις 16 Μαρτίου στις 5.00 μ.μ.